Přístav v Monaku

Monako – stát ve městě

Do Monaka jsme se ve vydali z Francie v šílených vedrech, dojeli jsme tam po dálnici, na které jsme si vystáli kolonu asi 10 kilometrů. Před cedulí Monaka jsme se však museli s obytňákem otočit a jet zase kousek zpátky někam zaparkovat. Do Monaka totiž karavany a obytňáci nesmí.

Ještě v dodávce jsme posnídali párky a vajíčka. Na parkovišti jsme si chtěli koupit parkovací lístek, ale nebralo nám to ani kartu ani peníze a tak jsme si za okýnko dali jen papírek s informací, že automat nejde, ale že jsme měli snahu si parkovné koupit.

Jelikož je Monako položeno v kopci, strašně jsme se těšili jak budeme chodit nahoru a dolů v těch 50°C. Mají tam, ale skvělou vychytávku a jezdí jim tam výtahy pro veřejnost, které jsou zdarma a jsou i vyznačeny v plánku městské hromadné dopravy. Ve výtazích byl chládek a dostali jsme se pomocí výtahů až dolů k pobřeží.

Prošli jsme se kolem přístavu s luxusními loděmi, míjeli jsme místo kde přistávali helikoptéry (Monako totiž nemá vlastní letiště a tak zde letá helikoptéra mezi Francouzským letištěm). Rozhodli jsme se, že z části Monako Ville do Monte Carla nepůjdeme v takovém hicu pěšky a tak jsme naskočili na místní autobus (jízdenka stála u řidiče 2 €, v automatu 1,5 €). Vystoupili jsme u kasína, prošli se kolem nějakého paláce a šli se očvachtat do moře. Pláž vypadala, že je dost umělá s navezeným pískem, ale bylo to tam krásné a osvěžující. Navíc plážová sprcha se sladkou vodou byla tak brutálně ledová, že mi pod ní bylo chvilkami i zima. Byli jsme se podívat na slavnou zatáčku z okruhu Formule 1 v Monte Carlu. Teda já nevím jestli je to slavná zatáčka, ale já si ji pamatuji, když jsem se s taťkou koukala jako malá na formule.

Trošku jsme se báli jestli nebudeme mít pokutu za parkování nebo jestli nám dodávku neodtáhnout a tak jsme se po třech hodinách v Monaku zase odebrali zpět do Francie. K autu jsme se přiblížili zase pomocí autobusu a výtahů.

Auto bylo v pořádku a bylo bez pokuty, asi jim náš vzkaz stačil jako omluva, protože auto vedle tu pokutu mělo O:-). Hned po návštěvě Monaka jsme směřovalo do Itálie, dát si nějaké dobré „see-food“.

Seriál EuroTrip 2015

Eliška Svobodová

On-line marketingu se věnuji 5 let, specializuji se na optimalizaci pro vyhledávače a sociální sítě. Při škole jsem pracovala v H1.cz. Po studiu jsme začala pracovat pro Blueberry.cz na pozici Inbound Marketing Specialist. V Blueberry.cz jsem se starala klientům o sociální sítě a jejich stránky z pohledu SEO. V tuto chvíli pracuji jako SEO konzultantka na volné noze, pro své klienty se snažím najít optimální řešení pro lepší viditelnost jejich webové prezentace. Ráda cestuji a na cestách pracuji. Může se tak stát, že zrovna teď sedím v zahraničí v nějaké kavárně a pracuji na zviditelnění svých klientů.

3 thoughts to “Monako – stát ve městě”

  1. Do monaka obytne vozy smi a dokonce je zde jedno podzemni parkoviste pro obytky. Kapacita asi 16 mist.

    Je zapadne od kniz.palace, da se snadno vygooglovat

  2. Monako je prakticky cele pokryto siti CCTV kamer. Policie je povazovana za velice profesionalni, prisnou a nesmlouvavou; mira nasilne kriminality je zde nizka.

Komentáře jsou uzavřeny.