Euro-trip 2015

Rozhodli jsme se vyrazit na Euro-trip. Hlavním důvodem bylo to, že oba pracujeme jako OSVČ v oblasti Internetového podnikání, takže můžeme pracovat odkudkoli kde je připojení k Internetu a elektřina. Vždy nás tedy lákalo sbalit si notebook do batůžku, vyrazit někam za hranice a vyzkoušet si, jestli můžeme pracovat ze zahraničí stejně jako z Prahy.

Po několika zkušenostech z menších výletů mimo ČR jsme zjistili, že nejvíce peněz se utrácí za ubytování. To nás vedlo k myšlence, cestovat ve vozidle, ve kterém by se dalo i spát a ušetřit tak významnou část rozpočtu za ubytování. Zvažovali jsme možnost pořídit si obytnou dodávku a po jednom měsíci hledání se naskytla příležitost zakoupit obytný vůz od našich kamarádů Martina Kolčaby a Lenky Michalkové, kteří se po roce cestování obytnou dodávkou rozhodli, že se do dodávky přestěhují na trvalo a potřebovali tak daleko větší vůz.

Ford Transit Backmirror

Byla to skvělá příležitost, protože nabídka obytných vozů v ČR je velice slabá. Na jaře 2015 jsme tedy od Martina a Lenky zakoupili velice zachovalý Ford Tranzit z roku 1992, se kterým jsme ještě před Eurotripem podnikli několik menších výletů po ČR a auto se tak ukázalo jako skvělý prostředek i pro delší cesty.

Více o našem obytňáku se dozvíte v sekci „náš obytňák“.

Hlavním důvodem Eurotripu je tedy ověřit si, že je možné trvale cestovat a při tom pracovat. Zároveň chceme najít vyvážený poměr mezi prací a poznáváním nových míst, tak aby celkový model byl životaschopný a fungoval dlouhodobě. Mimo jiné si chceme i vyzkoušet bydlení v obytné dodávce a zjistit své limity komfortu.

Práce z benzínky
Práce z benzínky

Náš Euro-trip startuje cestou z Prahy do Ostravy na svatbu kamarádky a následuje přes Polsko na severozápad Evropy. V tuto chvíli máme v plánu cestovat 3 týdny, ale uvidíme, jestli si to neprodloužíme.

Pokud vás zajímá náš příběh, čtěte nás blog 🙂

Seriál EuroTrip 2015