Lucembursko - Lucemburk

Maličké Lucembursko

Po útulné Belgii jsme se rozhodli navštívit Francii, která byla naším nepsaným cílem, ale ještě předtím jsme si zajeli o 100 km více do sousedního Lucemburska a to přímo do hlavního města Lucemburk. Stát je to maličký, má kolem půl milionu obyvatel (zhruba polovina Prahy), ale je velice ekonomicky rozvinutý. Prostředím je prakticky stejný jako Belgie nebo Francie, takže hranice ani nevnímáte.

Lucembursko
Lucembursko

Po překonání brutální zácpy jsme našli placené nekryté parkoviště (u Place de la Constitution), které stálo 1 € na hodinu (s maximem 3 hodiny stání) a utíkali jsme prozkoumat město. Vzhledem k tomu, že hlavní město bývávalo vojenskou pevností, lze zde najít plno hradeb, jeskyňí a opevnění. Celé město je pokryté wifi, která byla v době naší návštěvy zdarma, čehož jsme vyhodili asi na hodinku. Na náměstí Place Guillaume II si lze v infocentru vzít zdarma mapičku.

Je to prostě takové mini-městečko, maximálně na jeden den procházení. K obědu jsme si dali skvělou místní Lucemburkou polévku z á La Soupe za 7,10 € a jeli hurá do Paříže 🙂

Seriál EuroTrip 2015