Antverpy-Belgie

Belgie v čokoládě

Z Nizozemska se ještě v noci přesouváme do Belgie, kde je možné spát i mimo kempy a označená parkoviště. Přibližujeme se k městu Antverpy (Antwerpn). V malé vesničce (kousek od Antverp) jsme zastavili přímo před něčím barákem, kde jsme v obydlené čtvrti přespali. Probudilo nás až horko a to, že lidé odcházeli do práce a loučili se se svými rodinami.

EuroTrip 2015: Praha 0 km > Ostrava 420 km > Wroclaw 660 km > Hamburk 1530 km > Amsterdam 2070 km > Antwarpy 2270 km

Anverpy

Po snídani jsme se vydali do Antverp. Město je krásné, dominantou města je gotická katedrála na nábřeží řeky Šeldy. Kousek od centra je malý přístav. V centru města jsou úzké uličky a na každém rohu se prodává pravá belgická čokoláda. U obchůdku s názvem Elisa jsme si také dopřáli nějaké to mlsání. Čokolády se kupovaly na váhu a byly opravdu moc dobré.

Po procházce městem jsme začali hledat wi-fi, už jsme byli nervózní z toho, že jsme nebyli dlouho na mailu a neodpovídali klientům. Na jednom s náměstí, které bylo plné restaurací, jsme si vybrali vegetariánskou s wi-fi, nechtěli jsme jíst zase KFC nebo Mekáč. Bohužel nám zde wi-fi nešla a tak jsme se po obědě museli vydat zase do McDonaldu, kde jsme vyřídili potřebné maily a pokračovali směr Bruggy.

Bruggy

Města jsou od sebe asi 80 km, takže jsme tam za hodinku byli. Zaparkovali jsme kousek od náměstí Het Zend a šli na prohlídku Brugg. Město je svými stavbami velmi podobné Antvepám, ale není zde přístav. Chtěli jsme si z infocentra vyzvednou mapu města, bohužel informace byly pouze do 18 hodin a tak jsme šli cestou improvizace směr velké stavby, a tam kde bylo hodně lidí.

Zvolili jsme okruh kolem Sint-Salvatorskathedraal, náměstí Markt, Belfry of Bruges, náměstí Burg, Basilica of the Holy Blood, Brugse Vrije a kolem říčky Coupure. Na řece se dala koupit i prohlídka města s výkladem na lodi, ale nakonec jsme šli raději pěšky. Cestou jsme si koupili místní pivečko, které chutnalo jako pšeničné pivo v Praze na Náplavce takže nic moc.

Ještě ten den opouštíme Bruggy a míříme směr Brusel, spíme po cestě na benzínce. Na benzínce jsme se zdrželi opravdu dlouho, protože tam byly sprchy (sice za 2 €) a hlavně wi-fi 🙂 Takže jsme celé dopoledne pracovali, co to šlo, abychom mohli jet zase dál směr Brusel.

 

Brusel

V Bruselu byl zrovna nějaký festival a na náměstí (Grand Palace) byly davy lidí s vlajkami a na pódiu hrála nějaká kapela. Akce se jmenovala People of Tomorrow. V ulicích Bruselu bylo spoustu malých kavárniček se zahrádkou – lidi byly tako nějak “blízko sebe“ a bylo to hezké. V ulicích byla všude v prodeji pravá belgická čokoláda, i místní Vietnamci prodávali pravou belgickou, to je jasný. Čokolády byly ve všech různých tvarech a nesměl chybět ani čůrající chlapeček (Manneken-Pis), symbol Bruselu.

Další zemí po Belgii, kterou jsme v rámci našeho Eurotripu navštívili, bylo Lucembursko. V Lucembursku se nesmí spát v autě a tak jsme přespali v obytné dodávce na odpočívadle u dálnice (ještě v Belgii pár kilometrů od hranic). V noci za námi přišla na návštěvu liška, tak jsme ji dali trochu suchého chleba, aby dala pokoj a šli jsme nabrat síly do nového dne.

EuroTrip 2015: … Amsterdam 2070 km > Antwarpy 2270 km > Bruggy 2390 km > Brussel 2490 km > Lucemburk 2720 km …

Seriál EuroTrip 2015

Eliška Svobodová

On-line marketingu se věnuji 5 let, specializuji se na optimalizaci pro vyhledávače a sociální sítě. Při škole jsem pracovala v H1.cz. Po studiu jsme začala pracovat pro Blueberry.cz na pozici Inbound Marketing Specialist. V Blueberry.cz jsem se starala klientům o sociální sítě a jejich stránky z pohledu SEO. V tuto chvíli pracuji jako SEO konzultantka na volné noze, pro své klienty se snažím najít optimální řešení pro lepší viditelnost jejich webové prezentace. Ráda cestuji a na cestách pracuji. Může se tak stát, že zrovna teď sedím v zahraničí v nějaké kavárně a pracuji na zviditelnění svých klientů.